Vytvoření a úprava článku

Články jsou jednou z nejdůležitějších věcí na webu. Pomocí článků předáváme informace, které chceme, aby uživatel si přečetl. Články vidíme všude, a proto je dobré této části návodu dávat větší pozornost.

 

Tvorba a Úprava

Tvorba a úprava článků se nachazí ve "Správa obsahu", po najetí myší se vám zobrazí rozevírací seznam a jako první možnost nám nabízí "články".

Po kliknutí na "Články" se nám zobrazí přehled článků, které se nachází na webu. Zde je můžeme vytvářet a upravovat.

Základní zobrazení

1. Filtr článků - filtrovat můžeme pomocí "Názvu", "Kategorie", "Datumu publikace", "Pořadí", "Speciálního zobrazení", "Pozice zobrazení" a "Importu".

2. Rychlá úprava - Po zaškrtnutí daných článků, můžeme články hromadně "Odstranit" nebo "Přesunout do koše". Přesunutí do koše nám články pouze odstraní z publikace, neboli nebudou dostupné veřejnosti a článek můžeme kdykoliv znovu obnovit.

3. Vytvoření nového článku

 

Samotná tvorba a publikace

1. Název článku - Povinnou součástí článku

2. Anotace článku - Slouží pro krátký popis článku a zobrazí se pouze, když je článek vložen do rubriky.

3. Obsah článku -  Upravujeme pomocí snadno ovladatelného editoru.

4. Kategorie - Článek můžeme přidat do kategorií, které jsme si vytvořily. Kategorie slouží jako sezaření více článků vedle sebe.

5. Publikace - Můžeme si naplánovat, kdy se článek zobrazí veřejnosti.

6. Pozice zobrazení - Jsou to pozice na webu, které jsou pevně dány. Titulka (na uvodní straně), Copyright (ve spodní části webu).... Každá šablona má jiné pozice.

7. Publikovat

 

Rozšířené Možnosti - 

Ikonka - Vložíme obrázek, který se bude zobrazovat, jak jsme si ukázali při přidávání článku do kategorií.

 

Doprovodné obrázky - Možnost zobrazení více obrázků najednou

 

SEO - 

V záložce seo, vyplníme "Titulek okna", "Meta tag description" a "Meta tag keywords".  Jednoduše vyplňujeme pro to, aby náš článek někdo našel ve vyhledávači. Seo je Optimalizace pro vyhledávače.

 

 

 

Budete-li potřebovat pomoci s nastavením, úpravou webu, ať se jedná o dotaz nebo úkol, vše pište v adminu, viz VLOŽENÍ DOTAZU